SP RUSIJA 2018: HRVATSKA – NIGERIJA 2:0

Hrvatska danas u Kaljiningradu igra svoju prvu utakmicu na SP-u protiv Nigerije, s kojom do sada nikada nije igrala.  U slučaju da Hrvatska večeras pobjedi, osigurala bi prvo mjestu u svojoj skupini, jer su Argentina i Island odigrali neriješeno.

Tribine su pune Hrvatskih navijača, atmosfera je sjajna, sve je spremno za Hrvatsko otvaranje SP-a.

Za Hrvatsku igraju: Subašić, Vrsaljko, Strinić, Perišić, Lovren, Rakitić, Kramarić, Modrić, Mandžukić, Rebić, Vida.

Za Nigeriju igraju: Uzoho, Idowo, Ndidi, Ekong, Balogun, Etebo, Ighalo, Mikel, Moses, Shehu, Iwobi.

Prije početka utakmice, dobrodošlicu navijačima,  zaželio je bivši Hrvatski reprezentativac Dario Šimić

Prvo poluvrijeme

Prvo poluvrijeme započelo je slobodnim udarcem za Nigeriju, zbog Lovrenovog prekršaja na nigerijskom igraću. Hrvatska je svoj prvi udarac iz kuta imala u  osmoj minuti, Nigerija se obranila bez problema.  Prva ozbiljna prilika za Hrvatsku dogodila se u 14′ minuti kada je Perišić pucao prema golu, ali je lopta otišla iznad gola. Nigerija u 22 minuti udarcem Iwobia, imala je ozbiljniju priliku da zaprijeti našem golu ali Subašić bez problema rješava taj problem. U 30 zbog klizećeg starta na Mosesu, Rakitić  je zaradio žuti karton. Hrvatska u 32. minuti autogolom Etebe dolazi do vodstva od 1:0. Hrvatska do kraja prvog poluvremena, ima kompletnu kontrolu nad igrom.

Drugo poluvrijem

U  71.minuti  dosuđen je penal za Hrvatsku,  zbog prekršaja na Mandžukiću. Luka Modrić, bez problema pogađa gol sa bijele točke. Nakon toga Hrvatska je dobila dodatni polet, i nadigrala Nigeriju. Izbornik dalić do kraja utakmice napravio je tri zamjene,  iz igre su izašli Kramarić, Rebić i Mandžukić, a u igru su ušli Kovačić, Brozović i Pjaca.

Prva stepenice je preskočena, Vatrene za peta dana čeka Argentina, a do tada su prvi u skupini D, jedini sa osvojena tri boda.

Tekst: Inga ĆUŽIĆ/ZNA

Foto : Mario ĆUŽIĆ